Sestavte elektromagnetu a testování jeho akce. Plan-abstraktní lekce "magnetické pole cívky s proudem

Plán - abstraktní lekce ve fyzice v platové třídě 8 na toto téma:

"Magnetická polní cívka s proudem. Elektromagnety.

Laboratorní práce číslo 8 "Sestavte elektromagnetu a testování jeho akce."

Cíle Lekce: Učit se sbírat elektromagnet z hotových dílů a zažít kontrolou, ze které závisí na jeho magnetické akci.

Úkoly.

Vzdělávací:

1. Použití hry Formy aktivity v lekci opakujte základní pojmy tématu: magnetické pole, jeho vlastnosti, zdroje, grafický obraz.

2. Organizovat aktivity ve dvojicích trvalého a náhradní kompozice na shromáždění elektromagnetu.

3. Vytvořte organizační podmínky pro provádění experimentu pro stanovení závislosti magnetických vlastností v vodiči s proudem.

Rozvíjející se:

1. Jízda studentskými dovednostmi efektivního myšlení: Schopnost přidělit hlavní věc v materiálu studované, schopnost porovnat studované fakta a procesy, schopnost logicky vyjádřit své myšlenky.

2. Jízda na dovednosti práce s fyzickým vybavením.

3. Jízda na emocionální rozsah studentů, při řešení problémů různých stupňů složitosti.

Vzdělávací:

1. Vytvoření podmínek pro tvorbu takových vlastností jako respektu, nezávislosti a trpělivosti.

2. Tvorba pozitivního "I - kompetence".

Poznávací. Zvýrazněte a formulovat kognitivní cíl. Vybudujte logické řetězce uvažování.

Regulační. Dali učební úkol založený na korelaci, která již byla naučena, a co je ještě neznámé.

Komunikativní. Sdělit znalosti mezi členy skupiny, aby se účinná společná rozhodnutí.

Typ lekce: Lekce metodického směru.

Technologie vzdělávání problémů a CSR.

Zařízení pro laboratorní práci:elektromagnet se skládá s díly (navrženo tak, aby prováděly čelní laboratorní práce na elektřině a magnetismu), zdrojem To-Ka, maloobchodní, klíč, spojovací vodiče, kompas.

Demonstrace:

Struktura a průběh lekce.

Lekce fáze

Stupeň úkolů

Aktivita

učitel

Aktivita

student

Čas

Motivační - odhadovaná složka

Organizační fáze

Psychologická příprava pro komunikaci

Poskytuje příznivý přístup.

Nakonfigurován pro práci.

Osobní

Stage motivace a aktualizace (definice lekce a společné aktivity).

Zajistit aktivity pro aktualizaci znalostí a určení použití lekcí.

Nabízí hrát hru a opakovat základní pojmy tématu. Nabízí diskutovat o pozičním úkolu a volat téma lekce, určit cíl.

Snažím se odpovědět, vyřešit poziční úkol. Určovat předmět lekce a gól.

Provozní - výkonná složka

Studovat nový materiál.

Podporovat aktivity studentů na nezávislé řešení úkolů.

Nabízí organizování aktivit podle navrhovaných úkolů.

Proveďte laboratorní práci. Pracovat individuálně, ve dvojicích. Práce v obecné třídě.

Osobní, informativní, regulační

Reflexní - hodnotící složka

Kontrolní a vlastní testy.

Odstraňte asimilaci kvality materiálu.

Nabízí vyřešit úkoly.

Rozhodni se. Reagovat. Diskutovat.

Osobní, informativní, regulační

Sčítání, odraz.

Je tvořeno odpovídající sebehodnocení jednotlivce, její schopnosti a schopnosti, výhody a omezení.

Nabídne odpovědi na dotazník "Je čas vyvodit závěry."

Reagovat.

Osobní, informativní, regulační

Krmení domácích úkolů.

Upevnění studovaného materiálu.

Nahrávání na palubě.

Záznam v deníku.

Osobní

1. Opakujte základní pojmy tématu. Vstupní testování.

Hra "Pokračovat v nabídce."

Látky, které přitahují železné předměty, jsou nahé ... (magnety).

Interakce vodičů s proudovou a magnetickou šipkou
Poprvé objevil dánský vědec ... (Eršed).

Mezi vodiči se proudem vznikají pevnost interakce, které se nazývají ... (magnetický).

Umístění magnetu, ve které je magnetický účinek silnější než všechny, se nazývají ... (magnetické póly).

Kolem vodiče je elektrický šok ...
(magnetické pole).

Zdrojem magnetického pole slouží ... (pohybující se).

7. Linky, podél které je osa umístěna v magnetickém poli
Malé magnetické šipky, zvané ... (pomocí magnetických linek).

Magnetické pole kolem vodiče s proudem lze nalézt například ... (s magnetickou šipkou nebo s železným pilinem).

9. Tělo, naposledy zachování jejich magnetiky, se nazývají ... (permanentní magnety).

10. Poláci magnetu ... a variepese - ... (odpuzuje,

přitahovat

2. "Black Box".

Co je skryté v krabici? Učí se, pokud pochopíte, co je diskutováno v příběhu Dari "elektřiny ve svých aplikacích." Prezentace francouzského kouzelníka v Alžírsku.

"Na scéně je malá okna s rukojetí na víku. Způsobuji člověku od publika. V reakci na mou výzvu byl proveden arab sekundárního růstu, ale silný přírůstek ...

"Pojď," řekl jsem, "a zvedněte krabici." Arab má ohnutý, zvedl krabici a zeptal se Aroganta:

- Nic víc?

"Čekat trochu," odpověděl jsem.

Pak si vážně vzbudil, udělal jsem imperativní gesto a vyslovil slavnostní tón:

- Jste nyní slabší než ženy. Pokuste se znovu zvednout pole.

Slaya není vůbec půsty můj char, opět se zaujal krabici, ale tentokrát krabice má odpor a navzdory zoufalému úsilí Arabiny, zůstává stále, jako by připoután k místu. Arab je posílen, aby zvedl box s takovou silou, která by měla dost pro zvýšení obrovské závažnosti, ale všechno je marné. Unavený, dýchání a pálení z hanby, konečně se zastaví. Teď začíná věřit v moci čarodějna. "

(Z knihy ya. Perelman "zábavná fyzika. 2dext".)

Otázka.Jaké je tajemství čarodějnictví?

Diskutovat. Vyjádřit svou pozici. Z "černého krabice" vytáhnu cívku, železné pily a galvanický prvek.

Demonstrace:

1) působení solenoidu (cívka bez jádra), na kterém trvalé proudové toky na magnetické šipky;

2) působení solenoidu (cívka s jádrem), podle které toky konstantní proud, kotva;

3) Atrakce železné piliny s jádrem s jádrem.

Udělejte závěr, že je to elektromagnet a formulovat účel a úkol lekce.

3. Provádění laboratorních prací.

Cívka se železným jádrem uvnitř se nazývá elektromagnet. Elektromagnet je jedním z hlavních údajů mnoha technických zařízení. Doporučuji vám sbírat elektromagnet a určit, které bude záviset na své magnetické akci.

Laboratorní práce číslo 8

"Sestavte elektromagnetu a testování jeho akce"

Cíl: Sbírejte elektromagnetu z hotových dílů a zkontrolovat zkušenosti, ze které závisí jeho magnetická akce.

Pokyny pro práci

Číslo úkolu 1. Vytvořte elektrický obvod baterie, cívky, klíče, připojení všeho v sérii. Zavřete řetěz a pomocí kompasu určete magnetické póly v cívce. Přesuňte kompas podél osy cívky na tak vzdálenost, na kterém není významně efektivní efekt magnetického pole cívky na šipku kompasu. Vložte železné jádro do cívky a doplňte účinek elektromagnetu na šipku. Výstup.

Úkol číslo 2. Vezměte dvě cívky s železným jádrem, ale s různými počty otáček. Zkontrolujte póly s kompasem. Určete účinek elektromagnetů na šipku. Porovnejte a vykresli.

Číslo úlohy3. Vložte železné jádro do cívky a doplňte účinek elektromagnetu na šipku. Změňte aktuální sílu v řetězci pomocí řádku a sledujte efekt elektromagnetu na šipku. Výstup.

Práce ve statických párech.

1 řádek - úkol číslo 1; 2 řádek - číslo úlohy 2; 3 řádek - číslo úlohy 3. Výměna úkolů.

1 řádek - číslo úlohy 3; 2 řádek - číslo úlohy 1; 3 řádek - číslo úlohy 2.Výměna úkolů.

1 řádek - úkol číslo 2; 2 řádek - úkol číslo 3; 3 řádek - číslo úlohy 1.Výměna úkolů.

Práce v pursu náhradního složení.

Na konci experimentůzÁVĚRY:

1. Elektrický proud prochází cívkou, cívka se stává magnetem;

2. Mognický účinek cívky lze posílit nebo uvolnit:
Změnou počtu otáček cívky;

3. Změnou pevnosti proudu procházející cívkou;

4. Uvnitř cívky železa nebo ocelového jádra.

Prostěradlo příprava navracence I. otázka.

1. Testování vstupu.Hra "Pokračovat v nabídce."

1.__________________________

2.__________________________

3.__________________________

4.__________________________

5.__________________________

6.__________________________

7.__________________________

8.__________________________

9.__________________________

10._________________________

2. Laboratorní práce číslo 8 "Montáž elektromagnetu a testování jeho akce"

Účel práce: Sbírejte _______________ z hotových částí a zkušeností, zkontrolujte, z nichž závisí na _____________.

Přístroje a materiály: galvanický prvek, zadržení, klíč, spojovací vodiče, kompas, díly pro sestavu elektromagnetu.

Pokrok.

Číslo úkolu 1.

Úkol číslo 2.

Číslo úlohy 3.

Prohlášení

naprosto souhlasím

Částečně souhlasí

Částečně nesouhlasit

Plně nesouhlasím

Na lekci jsem si koupil mnoho nových informací.

Cítil jsem se pohodlně

Informace přijaté v lekci, přijít v ruce v budoucnu

Dostal jsem odpovědi na všechny mé otázky o lekci.

Určitě sdílím informace se svými přáteli.

27.02.2014 9090 0


Účel: zjistěte studenty se zařízením elektromagnety a jejich použití.Přesuňte studenty na překonání obtíží v procesu duševní činnosti, zvýšit zájem o fyziku.

Zařízení pro laboratorní práci: napájení, reostat, klíč, připojovací vodiče, kompas, díly pro sestavu elektromagnetu.

Demonstrace:zařízení a princip elektromagnetu; Použití elektromagnetů v elektrickém volání, elektromagnetické: relé, telegraf.

Během tříd

I. I.. Organizující čas

II.. Opakování.

Kontrola domácích úkolů

V začátek lekce lze konat stručný frontální průzkum: -. Jaké magnetické jevy jsou známé?

- Jaké je spojení mezi elektrickým proudem a magnetickým polem?

- Jaké částice nebo těla jsou elektrické pole? Zda se magnetická šipka odešle, pokud je umístěna v blízkosti paprsku pohybujících se částic: a) elektrony; b) atomy; c) pozitivní ionty?

- Co se nazývá magnetická magnetická pole?

Na podlaze laboratoře pod vrstvou linolea položil rovný izolovaný drát. Jak lokalizovat drát a proud režim v něm bez otevření linolea? Dále můžete provést otázky, které vznikly při řešení domácích úkolů.

Zařízení a princip elektromagnetu

Cívka, na které je elektrická proudová toky magnet a má dva póly - sever a jih. S nárůstem aktuální síle je magnetické pole cívky zvýšeno.

Posílit magnetické pole cívky může být také jiným způsobem: stačí vstoupit do železného jádra dovnitř. Upozornit, že tato cívka může být volána elektromagnet učitel vysvětluje studenty, že elektromagnet je jedním z hlavních údajů mnoha technických zařízení: zvonek, telegraf, telefon, mikrofon, elektromagnetické relé a dr.

III.. Laboratorní práce

Po krátké seznámení s elektromagnety a jejich aplikace naprovádění laboratorního pracovního čísla 9. Práce se provádí podle pokynů učebnice.

V průběhu laboratorního prací je nutné upozornit studenty na to, jak, znát směr proudu v zákrutách cívek, určují póly cívky (elektromagnet): pokud mentálně "spona" s pravou rukou cívkuz proud, umístění čtyř prstů ve směru proudu, pak ohnutý palec indikuje severní pól cívky (směr magnetického pole v cívce).

Domácí práce

1. § 58 učebnice; Otázky.

2. Proveďte cvičení 28 (str. 136).

M mou "kremmin centrální střední škola"

Plán - abstraktní lekce ve fyzice v platové třídě 8 na toto téma:

"Magnetická polní cívka s proudem. Elektromagnety a jejich aplikace. "

Učitel: Savostkov S.v.

Plán - abstraktní lekce ve fyzice v platové třídě 8 na toto téma:

"Magnetická polní cívka s proudem. Elektromagnety a jejich aplikace. "

Cíle Lekce:

- Školení: Studovat způsoby zisku a oslabení magnetického pole cívky s proudem; učit se určit magnetické póly cívky proudem; Zvažte zásadu provozu elektromagnetu a oblasti jeho žádosti; učit sbírat elektromagnet
připravené detaily a zkušenosti z kontroly, kde závisí na jeho magnetické akci;

Rozvoj: Rozvíjet schopnost shrnout znalosti, aplikovat
znalosti v konkrétních situacích; Rozvíjet dovednosti práce ze zařízení
mi; rozvíjet kognitivní zájem o vzdělávací téma;

Vzdělávací: výchova trvale, tvrdá práce, přesnost při provádění praktické práce.

Typ lekce: (Pomocí ICT).

Lekce vybavení: počítače, autorova prezentace "Elektromagnety".

Zařízení pro laboratorní práce: elektromagnet je skládací s podrobnostmi (navržený tak, aby prováděly čelní laboratorní práce na elektřině a magnetismu), současným zdrojem, maloobchodě, klíčem, spojovacími vodiči, kompasem.

Demonstrace:

1) působení vodiče, kterým je konstantní

proud, magnetická šipka;

2) působení solenoidu (cívka bez jádra), podle které teče konstantní proud na magnetické šipky;

    atrakce železné piliny s hřebíkem, ke kterému se
    motský drát připojený k konstantnímu zdroji
    proud.

Hýbat selekce

I. I. Organizující čas.

Vyhlášení témat lekce.

P. Aktualizace referenčních znalostí(6 min).

"Pokračovat nabídka"

    Látky, které přitahují železné objekty, se nazývají ... (magnety).

    Interakce vodičů s proudovou a magnetickou šipkou
    poprvé objevil dánský vědec ... (Oceňované).

    Existují interakční síly, které se nazývají ... (Magnetický).

    Umístění magnetu, ve kterém je magnetická akce nejsilnější, se nazývají ... (Magnetové póly).

    Kolem vodiče je elektrický šok ...
    (magnetické pole).

    Zdroj magnetického pole je ... (pohybující se poplatek).

7. Linky podél které osa je umístěna v magnetickém poli
malé magnetické šipky, nazývané ... (mocenský kouzelníkvlákno).

    Magnetické pole kolem vodiče s proudem může být detekováno například ... (pomocí magnetické šipky nebo spomocí železné piliny).

    Pokud se magnet rozpadl na polovinu, pak první kus a druhý
    Kus magnetu má pól ... (Severní -N. a jižní -S.).

11.Telates, naposledy zachování jejich magnetizace, se nazývají ... (permanentní magnety).

12. Magnetické póly stejného jména ... a variepete - ... (odpuzovat, přitahovat).

III.. Hlavní část. Studium nového materiálu (20 minut).

Snímky číslo 1-2.

Frontální průzkum

    Proč studovat magnetické pole lze použít
    Železo piliny? (V magnetickém poli je piliny magnetizován a stávají se magnetickými šipkami)

    Co se nazývá magnetická magnetická pole? (Linie, podél které osa malých magnetických šipek jsou umístěny v magnetickém poli)

    Jaký je koncept magnetického pole pole? (S kazetou magnetických linek vhodně znázorňují magnetická pole graficky)

    Jako zkušenost, ukaziku, že směr magnetických linek
    spojené se směrem proudu? (Při změně směru proudu v vodiči se všechny magnetické šipky otáčejí 180 o )

Skluzavka Ne.

Co spojuje tyto kresby (viz snímek)a jak se liší?

Posuvné číslo 4.

Je možné udělat magnet, který by byl jen severní pól? Ale jen jižní pól? (Nelze dělatmagnet, který by neměl jeden z pólů).

Pokud rozdělíte magnet do dvou částí, budou tyto části magnetů? (Pokud rozbijete magnet do dílu, pak to všechnodíly budou magnety).

Jaké látky mohou zvětšit? (Železo, kobalt,nikl, slitiny z těchto prvků).

SlideS5.

Magnety připojené k chladničce se staly tak populárními, že se jedná o sběratelský objekt. Takže v současném okamžiku, kdy záznam podle počtu vybraných magnetů patří Louise Greenfarb (USA). V tuto chvíli je záznam 35 000 magnetů registrován v záznamu Guinness.

Posuvné číslo 6.

- Je možné zvětšit železný hřebík, ocelový šroubovák, hliníkový drát, měděnou cívku, ocelový šroub? (Železný hřebík, ocelový šroub a ocelový šroubovák mohou být zapnutymagnetický, ale hliníkový drát a měděná cívkaje nemožné magnetizovat, ale pokud na ně vložíte elektrický proud, pakvytvoří magnetické pole.)

Vysvětlete zkušenosti uvedené na výkresech (Viz snímek).

Posuvné číslo 7.

Elektromagnet

Andre Marie Ampere, vedení experimentů s cívkou (solenoid), ukázala ekvivalenci svého magnetického pole permanentního magnetu Solenoid(od řečtiny. Solen - trubka a Eidos - pohled) - drátová spirála, podle kterého je elektrický proud předán vytvoření magnetického pole.

Studie magnetického pole kruhového proudu vedlo ampér, aby si myslel, že konstantní magnetismus je vysvětlen existencí elementárních kruhových proudů, které tekly částice, ze kterých se magnety skládají.

Učitel: Magnetismus je jedním z projevy elektřiny. Jak vytvořit magnetické pole uvnitř cívky? Je možné změnit toto pole?

Snímky číslo 8-10.

Demonstrace provedené učitelem:

    působení vodiče, kterým se neustálým výnosem
    proud, magnetická šipka;

    solenoidová akce (cívka bez jádra), podle které toky konstantní proud, na magnetické šipky;

    solenoidová akce (cívka s jádrem), pro které
    osobní proudové toky, na magnetické šipky;

    přitažlivost železa piliny s hřebíkem, ke které je drát připojený ke zdroji DC navinut.

Učitel: Cívka se skládá z velkého počtu otáček drátu na dřevěném rámu. Když je proud v cívce, železo piliny přitahuje jeho konce, když vypne proud, zmizí.

Zahrnout v řetězci obsahující cívku, řadu a s ním, změníme aktuální sílu v cívce. S nárůstem proudu se zvyšuje magnetické pole cívky cívky cívky, s poklesem - oslabuje.

Magnetický účinek cívky s proudem může být významně zvýšen, aniž by se změnil počet otáček a pevnosti v něm. K tomu musíme představit železnou tyč (jádro). Železo, | šel dovnitř cívku, zvyšuje jeho magnetický účinek.

Cívka se železným jádrem uvnitř se nazývá elektromagnet. Elektromagnet je jedním z hlavních údajů mnoha technických zařízení.

Na konci experimentů jsou vypracovány závěry:

    pokud cívka projde elektrickým proudem, pak cívku
    se stává magnetem;

    magnetický účinek cívky lze posílit nebo uvolnit:
    změnou počtu otáček cívky;

    změna proudové síle procházející cívkou;

    představujeme železné nebo ocelové jádro dovnitř.

Posuvné číslo 11.

Učitel: Vinutí elektromagnetů jsou vyrobeny z izolovaného hliníku nebo měděného drátu, i když existují supravodivé elektromagnety. Magnetické potrubí je vyrobeno z magnetických měkkých materiálů - obvykle z elektrické nebo kvalitní konstrukční oceli, lité oceli a litiny, železných telefonů a slitin železitých uhlí.

Elektromagnet je zařízení, jejichž magnetické pole je vytvořeno pouze v případě, že se elektrický proud pokračuje.

Posuvné číslo 12.

Myslet a odpověď

    Je možné zavolat drát elektromagnetem na nehtu? (Ano.)

    Na co jsou magnetické vlastnosti elektromagnetu závislé na? (Z
    proudové síly, od počtu otáček, od magnetických vlastností jádro, z tvaru a velikosti cívky.)

3. Elektromagnet byl proud a pak to snížil
dvakrát. Jak se změní magnetické vlastnosti elektromagnetu? (Sníženo o 2 krát.)

Diapozitivy číslo 13-15.

1-y.Žák: William Rutchen (1783-1850) - English Electric Engineer, vytvořil první elektromagnet ve tvaru podkovy, schopný držet zatížení více své vlastní hmotnosti (200-gram elektromagnetu bylo schopno držet 4 kg železa).

Elektromagnet, který prokázal do konce 23. května 1825, vypadala jako ohnutá v podkovi, lakované, železné tyč 30 a průměr 1,3 cm, přelité jednou vrstvou izolovaného měděného drátu. Elektromagnet udržuje 3 600 g a výrazně překročila pevnost přirozených magnetů stejné hmotnosti.

Joule, experimentovala s prvním magnetem tyče, podařilo se mu přinést jeho zvedací sílu na 20 kg. To bylo ve stejné 1825

Joseph Henry (1797-1878) - americký fyzik, vylepšený elektromagnet.

V roce 1827, J. Henry začal izolovat již jádro, ale samotný drát. Teprve pak se stalo možné zavinout otáčky v několika vrstvách. J. Henry zkoumal různé metody vinutí drátu, aby získal elektromagnet. Vytvořil magnet 29 kg, který drží obří pro časovou hmotnost - 936 kg.

Snímky číslo 16-18.

2-y.Žák: Na továrnách se aplikují elektromagnetické jeřáby, které mohou nést obrovské zatížení bez upevňovacích prvků. Jak to dělají?

ARC Lepicí elektromagnet drží kotvu (železná deska) se zavěšeným nákladem. Obdélníkové elektromagnety jsou určeny pro zachycení a držení během přepravy plechů, kolejnic a dalšího dlouhého nákladu.

Zatímco tam je proud vinutí elektromagnetu, žádné "železo" nespadá. Ale pokud bude proud vinutí z nějakého důvodu přerušen, nehoda je nevyhnutelná. A takové případy byly.

V jednom americkém závodě se elektromagnet zvedl železné polotovary.

Najednou, u elektrárny Niagara Falls, proud, něco stalo, proud vinutí elektromagnetu byl zmizel; Hmotnost kovu vypadla z elektromagnetu a jeho celá závažnost padla na hlavu pracovního prádla.

Aby se zabránilo opakování takových nehod, jakož i ušetřit spotřebu elektrické energie, během elektromagnetů začaly provádět speciální zařízení: Po přenosných předmětových předmětů zvednutých magnetem je strana boku snížena a pevně uzavřena odolné ocelové nosníky, které pak Podpora nákladu, proud během přepravy je přerušen.

Elektromagnetické traverses se používají k pohybu dlouhého nákladu.

V přístavech pro přetížení šrotu se používá pravděpodobně nejsilnější kulatý zvedací elektromagnety. Jejich hmota dosáhne 10 tun, nosnost - až 64 tun a odtrhávací síla - až do 128 tun.

Snímky číslo 19-22.

3. Student: V podstatě je rozsah elektromagnetů elektrické stroje a zařízení obsažené v průmyslových automatizačních systémech do elektroinstalačních zařízení. Užitečné vlastnosti elektromagnetů:

    rychle demagnetizovat, když je proud vypnutý,

    je možné vyrobit elektromagnety jakékoliv velikosti,

    při práci můžete nastavit magnetický účinek změnou aktuální síly v řetězci.

Elektromagnety se používají ve zvedacích zařízeních pro čištění uhlí z kovu, pro třídění různých odrůd osiva, pro tvarování železných dílů, v páskových rekordérech.

Elektromagnety jsou široce používány v technice v důsledku jejich nádherných vlastností.

Elektromagnety Jednofázové AC jsou určeny pro dálkové ovládání pomocí ovládacích mechanismů různých průmyslových a tuzemských účelů. Elektromagnety s velkým zvedacím silou se používají na rostlinách pro přenášení výrobků z oceli nebo litiny, stejně jako ocelové a litinové třísky, ingoty.

Elektromagnety se používají v telegrafu, telefonu, v elektrickém volání, elektromotor, transformátor, elektromagnetické relé a v mnoha jiných zařízeních.

Jako součást různých mechanismů se elektromagnety používají jako pohon pro provádění nezbytného progresivního pohybu (rotace) pracovních těles nebo k vytvoření odstrašování. Jedná se o elektromagnety zvedacích strojů, elektromagnety spojky a brzdy, elektromagnety používané v různých spouštěcích, stykačů, spínačech, elektroměru, a tak dále.

Snímek №23.

4. student: Brian Twoighties, generální ředitel Walker Magnetics, hrdě představuje největší světový závěsný elektromagnet. Jeho hmotnost (88 tun) je asi 22 tun překročí hmotnost současného vítěze knih Guinne-SA ze Spojených států. Jeho účetní kapacita je přibližně 270 tun.

Největší elektromagnet na světě se používá ve Švýcarsku. Elektromagnet 8-uhelné formy se skládá z jádra vyrobeného ze 6400 tun s nízkouhlíkovou ocelí, a hliníkovou cívku vážící 1100 tun. Cívka se skládá z 168 otáček připojených k elektrickým svařováním na rámu. Proud násilí 30 tisíc A, prochází cívkou, vytváří magnetické pole s kapacitou 5 kilogause. Velikosti elektromagnetu, nadřazené výšky 4-podlažní budovy, jsou 12x12x12 m, a celková hmotnost je 7810 tun. Výroba má větší než kov, než vybudovat Eiffelovu věž.

Nejtěžší magnet světa má průměr 60 m a váží 36 tisíc tun. Bylo vyrobeno pro synchrofasotronovou kapacitu 10 TEV instalovaných ve Sjednoceném institutu jaderného výzkumu v Dubně, Moskevské oblasti.

Demonstrace: elektromagnetický telegraf.

    Upevnění (4 min).

3 Pollov na počítačích Proveďte práci "SLTALKIN" na téma "Elektromagnet" z webu
Snímek č. 24.

    Co se nazývá elektromagnet? (Cívka s železným jádrem)

    Jaké metody mohou zvýšit magnetický účinek cívky

proud? (magnetický účinek cívky lze posílit:
změnou počtu otáček cívky, změna proudu síla procházející cívkou, představujeme železné nebo ocelové jádro dovnitř.)

    V jakém směru je cívka s proudem,
    hung na dlouhé tenké vodiče? Jaká podobnost
    je to s magnetickou šipkou?

4. K jakým účelům jsou elektromagnety používají v továrnách?

    Praktická část (12 min).


Posuvné číslo 25.

Laboratorní práce.

Splnění studenty samostatně laboratorní práce číslo 8 "Elektromagnetová sestava a testování svých akcí, "str.175 učebnice" Fyzika - 8 "(autor A3. Poryshkin," Bustard ", 2009).

Zabít yudı №25-26.

Sčítání a nastavení odhadů.

Vi. Domácí práce.

2. Spusťte projekt domácí výzkumný projekt "
minut " (Instrukce je vydána každému studentovi pro práci
doma, viz Dodatek).

Projekt „Motor po dobu 10 minut“

Je vždy zajímavé pozorovat měnící se jevy, zejména pokud se podílejí na vytváření těchto jevů. Nyní budeme sbírat nejjednodušší (ale vlastně pracovat) elektromotor sestávající z napájecího zdroje, magnetu a malé cívky drátu, který budeme také dělat sami. Tam je tajemstvím, že bude tuto sadu položek se stal elektromotor; Tajemství, které je současně chytré a úžasně jednoduché. To je to, co potřebujeme:

    baterie 1,5 V nebo baterie;

    držák s kontakty pro baterii;

1 metrový drát s smaltovanou izolací (průměr 0,8-1 mm);

0,3 m neizolovaného drátu (průměr 0,8-1mm).

Začneme s navíjením cívky, která část elektromotoru se otáčí. Aby byla cívka dostatečná hladká a kulatá, zabalte ji na vhodný válcový rámec, například na AA baterii.

Čímž by 5 cm dráty na každém konci, jsme wock 15-20 střídavě na válcovém rámu. Nesnažte zejména pevně a hladce vítr cívky, malý stupeň volnosti bude lépe pomáhat cívky zachovat svůj tvar.

Nyní opatrně odstraňte cívku z rámu a snaží se udržet výslednou formu.

Potom několikrát zabalte volné konce drátu kolem obratů, aby se zachovaly tvar, pozorování nových vazeb se stává přesně naproti sobě.

Cívka by měl vypadat takto:

Teď je tajemství, funkce, které umožní motoru práci. Je to rafinovaná a nezjevná recepce a je velmi obtížné detekovat, když motor pracuje. Dokonce i lidé, kteří vědí hodně o práci motorů mohou být překvapeni tím, že najde to tajemství.

Držení cívky svisle, dát jeden ze volných konců cívky na okraji stolu. Ostrý nůž odstraňte horní polovinu izolace z jednoho volného konce cívky (držák) a ponechte nedotčenou nižší polovinu. Udělejte to samé s druhým koncem cívky, pozorování neizolovaných konců vodičů, které mají být zaměřeny na dva volné konce cívky.

Jaký je význam tohoto recepce? Cívka bude ležet na dvou držácích z neizolovaného drátu. Tyto držáky budou připojeny k různým koncem baterie tak, aby elektrický proud mohl projít z jednoho držáku přes cívku do jiného držáku. Stane se však pouze tehdy, když je neizolovaná polovina vodičů snížena dolů, dotýká držáky.

Nyní je nutné podpořit cívku. to
jen zatáčky vodičů, které podporují cívku a umožňují jej otáčet. Jsou vyrobeny z neizolovaného drátu, takže
kromě podpory cívky by měly dodat elektrický proud. Jen zabalte každý kus neiksulovaného PRO
voda kolem malého nehtu - získat požadovanou část našich
motor.

Základem našeho prvního motoru bude držák baterie. Bude to vhodná báze, protože když je baterie instalována, bude dostatečně těžké pro motor se neřekne. Sbírejte pět dílů dohromady, jak je znázorněno na obrázku (na začátku bez magnetu). Dejte na horní část baterie magnetu a jemně zatlačte cívku ...

Pokud se vše provádí správně, cívka se začne rychle otáčet!

Doufám, že všechno bude fungovat poprvé. Pokud motor nevydělal, pečlivě zkontrolujte všechna elektrická připojení. Otáčení cívky volně? Je snadné se úzce umístit magnet? Pokud tomu tak nestačí, namontujte další magnety nebo řezané drátu.

Když motor vydělává, jediná věc, která věnuje pozornost - tak, že baterie není přehřátí, protože proud je dostatečně velký. Jen odstranit cívku - a řetěz bude roztrhaný.

Model vašeho motoru bude demonstrovat spolužáky a učitele na další lekci fyziky. Nechte připomínky spolužáků a hodnocení vašeho projektového učitele se stanou pobídkou pro další úspěšný design fyzických nástrojů a znalostí okolního světa. Přeji ti úspěch!

Laboratorní práce číslo 8

"Sestavte elektromagnetu a testování jeho akce"

Účel práce:sbírejte elektromagnet z hotových dílů a zkontrolujte zážitek, ze které závisí jeho magnetická akce.

Přístroje a materiály:baterie tří prvků (nebo baterií), resaint, klíč, připojovací vodiče, kompas, díly pro sestavu elektromagnetu.

Pokyny pro práci

1. Proveďte elektrický obvod baterie, cívky, Risostat a klíč, spojující vše postupně. Zavřete řetěz a pomocí kompasu určete magnetické póly v cívce.

    Přesuňte kompas podél osy cívky na tak vzdálenost, na kterém je magnetický efekt pole cívky na šipku kompasu zanedbatelný. Vložte železné jádro do cívky a přesuňte účinek elektromagnetu na šipku. Výstup.

    Změňte aktuální sílu v řetězci pomocí řádku a sledujte efekt elektromagnetu na šipku. Výstup.

    Sbírejte obloukový magnet z hotových detailů. Elektromagnetové cívky spojují mezi sebou postupně tak, aby se získaly různé magnetické póly na jejich volných koncích. Zkontrolujte póly s kompasem. Určete s kompasem, kde se nachází severní, a kde je jižní pól magnetu.

Historie elektromagnetického telegrafu

V Světový elektromagnetický telegraf byl vynalezen ruským vědcem a Diplomatem Paulem Lvovičem Schillingem v roce 1832. Zatímco na služební cestě v Číně a dalších zemích byl vědom informován o potřebě rychlého komunikačního prostředku. V telegrafním přístroji používají vlastnost magnetické šipky, která má být vychýlena v jednom nebo druhém směru v závislosti na směru proudu procházejícího drátem.

Přístroj Shilling se skládal ze dvou částí: vysílač a přijímač. Dva telegrafová zařízení byla spojena s vodíky mezi sebou as elektrickou baterií. Vysílač měl 16 klíčů. Pokud kliknete na bílé klávesy, proud šel jedním způsobem, pokud na černé - do druhé. Tyto proudové pulsy dosáhly sérových drátů, které měly šest cívek; V blízkosti každé cívky na závitech byly zavěšeny dvě magnetické šipky a malý disk (viz levý obr.). Jedna strana disku byla obarvena černou barvou, jinou - bílou.

V závislosti na směru proudu v cívkách magnetických jehel otočených v jednom směru nebo jiném a telegrafu, přijatý signál viděl černé nebo bílé kruhy. Pokud proud v cívce neprošlo, disk byl viditelný na okraj. Pro jeho zařízení, Shilling vyvinul abecedu. Schillling zařízení pracovala na první telegrafní lince na světě postavenou inventátorem v Petrohradu v roce 1832, mezi zimním palácem a skříněmi některých ministrů.

V roce 1837, American Samuel Morse navrhl telegrafní zařízení, které zaznamenává signály (viz pravý obr.). V roce 1844 byla otevřena první telegrafní linie, vybavená Morse Aparatus mezi Washingtonem a Baltimore.

Elektromagnetický telegraf Morse a systém záznamu signálu vyvinuté ve formě bodů a pomlček byly rozšířené. Nicméně, Morse aparatus měl vážné nevýhody: přenášený telegram musí být dešifreny a pak psát; Malá přenosová rychlost.

P. svět na světě, písmo vynalezl ruský vědec Boris Semenovich Jacobi v roce 1850. V tomto přístroji tam tisk kolo, které se otáčí se stejnou rychlostí jako kolo jiné jednotky, namontované na sousední stanici (viz. Spodní obrázek.). Na ráfcích obou kol, písmen, čísel a značek smáhly s barvou byly vyryto. Pod koly zařízení, elektromagnety měly a mezi kotvami elektromagnetů a koly byly nataženy papírovými pásky.

Například musíte projít písmeno "A". Když na obou kolech byl písmeno A umístěno na dně, klíč byl stisknut na jedné ze zařízení a uzavřen řetězem. Kotvy elektromagnetů přilákaly k jádrům a lisované papírové pásky na kola obou zařízení. Na páskách současně písmeno A. Chcete-li odeslat jakýkoliv jiný dopis, musíte "chytit" okamžik, kdy bude požadovaný dopis na kolečkách obou zařízení níže, a stiskněte klávesu.

Jaké jsou podmínky pro správný přenos v přístroji Jacobi? První - kola by se měla otáčet stejnou rychlostí; Druhá - na kolech obou zařízení stejná písmena by měla kdykoliv obsadit stejné pozice v prostoru. Tyto principy byly použity v telegrafních zařízeních posledních modelů.

Mnoho vynálezců pracovalo na zlepšování telegrafních komunikací. Tam byly telegrafová zařízení, která přenesla a vzala desítky tisíc slov za hodinu, ale jsou složité a těžkopádné. Spousta distribuce najednou obdržel teletytypes - textová telegrafická zařízení s klávesnicí jako psacím strojem. V současné době se telegrafická zařízení nepoužívají, jejich telefon, buněčná a internetová komunikace je posunula.

  • Vysvětlivka

    ... №6 podle téma tok. Magnetický pole. Magnetický pole Přímo tok.. Magnetický čáry. 1 55. Magnetický pole cívky z tokom. Elektromagnety a jim S ...

  • Program ve fyzice pro 7-9 tříd všeobecných vzdělávacích institucí Autoři programu: E. M. Godnik, A. V. Pryskin M.: Drop. Učebnice 2007 (včetně federálního seznamu)

    Program

    ... №6 podle téma "Práce a síla elektrického tok.»1 Elektromagnetické jevy. (6 h) 54 Magnetický pole. Magnetický pole Přímo tok.. Magnetický čáry. 1 55. Magnetický pole cívky z tokom. Elektromagnety a jim S ...

  • Číslo objednávky z "" 201. Pracovní program ve fyzice pro základní úroveň studia fyziky hlavní školy třídy 8

    Pracovní program

    ... fyzika. Diagnostika podle Opakovaný materiál 7. třída. Diagnostická pracovní sekce 1. Elektromagnetické jevy Předmět ... magnetický pole cívky z tokom z počtu otáček, od síle tok. v cívkaz přítomnosti jádra; aplikace elektromagnety ...

  • Laboratorní práce číslo 8 _____________________ Datum elektromagnetu sestavy a jeho testování. Účel: sbírat elektromagnet z hotových dílů a zkontrolovat zkušenosti, ze kterých závisí na její magnetické působení. Vybavení: zdroj energie, odpor, spínač, spojovací vodiče, kompas (magnetická jehly), magnet oblouku, ammetrický rozsah, díly pro montáž solenoidu (cívka a jádro). Bezpečnostní předpisy. Opatrně si přečtěte pravidla a stanoví se v tom, co se zavazují vykonávat. Pozor! Elektřina! Ujistěte se, že izolace vodičů není rozbité. Při provádění experimentů s magnetickými poli byste měli střílet s rukou hodin a vyjmout mobilní telefon. Pravidla byli seznámeni s pravidly (a) jsem se zaváží plnit. ________________________ podpis práce studenta. 1. Proveďte elektrický obvod z napájecího napájení, cívky, risostatu, ammetru a klíče, spojující je postupně. Nakreslit schéma sestavy řetězec. 2. Zavřete řetěz a pomocí magnetické šipky určit póly na cívce. Před šipky L1 a síly proudu I1 v cívce Změřte vzdálenost od cívky. Výsledky měření záznamu v tabulce 1. 3. Přesuňte šipku podél magnetické osy cívky do vzdálenosti L2, ve které se mírně šíší magnetická polní cívka pro magnetickou akci. Změřit tuto vzdálenost a intenzity proudu I2 v cívce. Výsledky měření jsou také záznamy v tabulce 1. Tabulka 1 L1 cívka bez jádra, viz I1, A L2, viz I2, a 4. Vložte železné jádro do cívky a dodržujte působení elektromagnetu na šipku. Změřte vzdálenost L3 od cívky před šipkou a síly proudu I3 v cívce s jádrem. Výsledky měření záznamu v tabulce 2. 5. Posuňte šipku podél magnetické osy jádra cívky do vzdálenosti L4, na kterém se mírně šíší magnetická polní cívka pro magnetickou akci. Změřte tuto vzdálenost a aktuální sílu I4 v cívce. Výsledky měření jsou také záznamy v tabulce 2. Tabulka 2 COIL L3 jádro CM I3, A L4, viz I4, A 6. Porovnejte výsledky získané podle nároku 3 a nároku 4. Výrobek výstup ______________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________ 7. Upravte reostatu pomocí síly proudu v obvodu a sledujte působení elektromagnetu na šipky. Vezměte závěr: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ 8. Sbírejte obloukový magnet z hotových detailů. Elektromagnet cívky spojit mezi sebou postupně tak, že různé magnetické póly jsou získány na svých volných koncích. Zkontrolujte póly s kompasem, zjistit, kde se nachází severní a tam, kde je jižní pól elektromagnetu. Čerpat magnetické pole elektromagnetu kontrolních otázek: 1. Jaké podobnosti je cívka s proudem s magnetickou šipkou? __________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2. Proč se působením magnetické cívky, na kterém je proud, zesílený zavedením železné jádro v něm? _______________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 3. Co se nazývá elektromagnet? Pro jaké účely používají elektromagnety (3-5 příklady)? ______________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ________ 4. Je možné připojit cívky elektromagnetu ve tvaru podkovy, takže na koncích cívky se ukázaly stejné póly? ________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 5. Jaká bude pole na konci špičatý železné hřebíku, jestli jeho klobouk, aby jižní pól magnetu? Vysvětlit jev ___________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    150.000₽ Provisovaný fond 11 Čestné dokumenty certifikát publikace v médiích

    Plán - abstraktní lekce ve fyzice v platové třídě 8 na toto téma:

    "Magnetická polní cívka s proudem. Elektromagnety.

    Laboratorní práce číslo 8 "Sestavte elektromagnetu a testování jeho akce."

    Cíle Lekce: Učit se sbírat elektromagnet z hotových dílů a zažít kontrolou, ze které závisí na jeho magnetické akci.

    Úkoly.

    Vzdělávací:

    1. Použití hry Formy aktivity v lekci opakujte základní pojmy tématu: magnetické pole, jeho vlastnosti, zdroje, grafický obraz.

    2. Organizovat aktivity ve dvojicích trvalého a náhradní kompozice na shromáždění elektromagnetu.

    3. Vytvořte organizační podmínky pro provádění experimentu pro stanovení závislosti magnetických vlastností v vodiči s proudem.

    Rozvíjející se:

    1. Jízda studentskými dovednostmi efektivního myšlení: Schopnost přidělit hlavní věc v materiálu studované, schopnost porovnat studované fakta a procesy, schopnost logicky vyjádřit své myšlenky.

    2. Jízda na dovednosti práce s fyzickým vybavením.

    3. Jízda na emocionální rozsah studentů, při řešení problémů různých stupňů složitosti.

    Vzdělávací:

    1. Vytvoření podmínek pro tvorbu takových vlastností jako respektu, nezávislosti a trpělivosti.

    2. Tvorba pozitivního "I - kompetence".

    Poznávací. Zvýrazněte a formulovat kognitivní cíl. Vybudujte logické řetězce uvažování.

    Regulační. Dali učební úkol založený na korelaci, která již byla naučena, a co je ještě neznámé.

    Komunikativní. Sdělit znalosti mezi členy skupiny, aby se účinná společná rozhodnutí.

    Osobní.O sonated, uctivý a přátelský postoj k jiné osobě, jeho názor.

    Typ lekce: Lekce metodického směru.

    Technologie vzdělávání problémů a CSR.

    Zařízení pro laboratorní práci:elektromagnet se skládá s díly (navrženo tak, aby prováděly čelní laboratorní práce na elektřině a magnetismu), zdrojem To-Ka, maloobchodní, klíč, spojovací vodiče, kompas.

    Demonstrace:

    Struktura a průběh lekce.

    Lekce fáze

    Stupeň úkolů

    Aktivita

    učitel

    Aktivita

    student

    Čas

    Motivační - odhadovaná složka

    Organizační fáze

    Psychologická příprava pro komunikaci

    Poskytuje příznivý přístup.

    Nakonfigurován pro práci.

    Osobní

    Stage motivace a aktualizace (definice lekce a společné aktivity).

    Zajistit aktivity pro aktualizaci znalostí a určení použití lekcí.

    Nabízí hrát hru a opakovat základní pojmy tématu. Nabízí diskutovat o pozičním úkolu a volat téma lekce, určit cíl.

    Snažím se odpovědět, vyřešit poziční úkol. Určovat předmět lekce a gól.

    Provozní - výkonná složka

    Studovat nový materiál.

    Podporovat aktivity studentů na nezávislé řešení úkolů.

    Nabízí organizování aktivit podle navrhovaných úkolů.

    Proveďte laboratorní práci. Pracovat individuálně, ve dvojicích. Práce v obecné třídě.

    Osobní, informativní, regulační

    Reflexní - hodnotící složka

    Kontrolní a vlastní testy.

    Odstraňte asimilaci kvality materiálu.

    Nabízí vyřešit úkoly.

    Rozhodni se. Reagovat. Diskutovat.

    Osobní, informativní, regulační

    Sčítání, odraz.

    Je tvořeno odpovídající sebehodnocení jednotlivce, její schopnosti a schopnosti, výhody a omezení.

    Nabídne odpovědi na dotazník "Je čas vyvodit závěry."

    Reagovat.

    Osobní, informativní, regulační

    Krmení domácích úkolů.

    Upevnění studovaného materiálu.

    Nahrávání na palubě.

    Záznam v deníku.

    Osobní

    1. Opakujte základní pojmy tématu. Vstupní testování.

    Hra "Pokračovat v nabídce."

    Látky, které přitahují železné předměty, jsou nahé ... (magnety).

    Interakce vodičů s proudovou a magnetickou šipkou
    Poprvé objevil dánský vědec ... (Eršed).

    Mezi vodiči se proudem vznikají pevnost interakce, které se nazývají ... (magnetický).

    Umístění magnetu, ve které je magnetický účinek silnější než všechny, se nazývají ... (magnetické póly).

    Kolem vodiče je elektrický šok ...
    (magnetické pole).

    Zdrojem magnetického pole slouží ... (pohybující se).

    7. Linky, podél které je osa umístěna v magnetickém poli
    Malé magnetické šipky, zvané ... (pomocí magnetických linek).

    Magnetické pole kolem vodiče s proudem lze nalézt například ... (s magnetickou šipkou nebo s železným pilinem).

    9. Tělo, naposledy zachování jejich magnetiky, se nazývají ... (permanentní magnety).

    10. Poláci magnetu ... a variepese - ... (odpuzuje,

    přitahovat

    2. "Black Box".

    Co je skryté v krabici? Učí se, pokud pochopíte, co je diskutováno v příběhu Dari "elektřiny ve svých aplikacích." Prezentace francouzského kouzelníka v Alžírsku.

    "Na scéně je malá okna s rukojetí na víku. Způsobuji člověku od publika. V reakci na mou výzvu byl proveden arab sekundárního růstu, ale silný přírůstek ...

    "Pojď," řekl jsem, "a zvedněte krabici." Arab má ohnutý, zvedl krabici a zeptal se Aroganta:

    - Nic víc?

    "Čekat trochu," odpověděl jsem.

    Pak si vážně vzbudil, udělal jsem imperativní gesto a vyslovil slavnostní tón:

    - Jste nyní slabší než ženy. Pokuste se znovu zvednout pole.

    Slaya není vůbec půsty můj char, opět se zaujal krabici, ale tentokrát krabice má odpor a navzdory zoufalému úsilí Arabiny, zůstává stále, jako by připoután k místu. Arab je posílen, aby zvedl box s takovou silou, která by měla dost pro zvýšení obrovské závažnosti, ale všechno je marné. Unavený, dýchání a pálení z hanby, konečně se zastaví. Teď začíná věřit v moci čarodějna. "

    (Z knihy ya. Perelman "zábavná fyzika. 2dext".)

    Otázka.Jaké je tajemství čarodějnictví?

    Diskutovat. Vyjádřit svou pozici. Z "černého krabice" vytáhnu cívku, železné pily a galvanický prvek.

    Demonstrace:

    1) působení solenoidu (cívka bez jádra), na kterém trvalé proudové toky na magnetické šipky;

    2) působení solenoidu (cívka s jádrem), podle které toky konstantní proud, kotva;

    3) Atrakce železné piliny s jádrem s jádrem.

    Udělejte závěr, že je to elektromagnet a formulovat účel a úkol lekce.

    3. Provádění laboratorních prací.

    Cívka se železným jádrem uvnitř se nazývá elektromagnet. Elektromagnet je jedním z hlavních údajů mnoha technických zařízení. Doporučuji vám sbírat elektromagnet a určit, které bude záviset na své magnetické akci.

    Laboratorní práce číslo 8

    "Sestavte elektromagnetu a testování jeho akce"

    Cíl: Sbírejte elektromagnetu z hotových dílů a zkontrolovat zkušenosti, ze které závisí jeho magnetická akce.

    Pokyny pro práci

    Číslo úkolu 1. Vytvořte elektrický obvod baterie, cívky, klíče, připojení všeho v sérii. Zavřete řetěz a pomocí kompasu určete magnetické póly v cívce. Přesuňte kompas podél osy cívky na tak vzdálenost, na kterém je magnetický efekt pole cívky na šipku kompasu zanedbatelný. Vložte železné jádro do cívky a přesuňte účinek elektromagnetu na šipku. Výstup.

    Úkol číslo 2. Vezměte dvě cívky s železným jádrem, ale s různými počty otáček. Zkontrolujte póly s kompasem. Určete účinek elektromagnetů na šipku. Porovnejte a vykresli.

    Číslo úlohy3. Vložte železné jádro do cívky a přesuňte účinek elektromagnetu na šipku. Změňte aktuální sílu v řetězci pomocí řádku a sledujte efekt elektromagnetu na šipku. Výstup.

    Práce ve statických párech.

    1 rok - číslo úlohy 1; 2 řádek - číslo úlohy 2; 3 řádek - číslo úlohy 3.

    Práce v pursu náhradního složení.

    1 rok - úkol číslo 3; 2 řádek - číslo úlohy 1; 3 řádek - číslo úlohy 2.

    1 rok - úkol číslo 2; 2 Úkol č. 3; 3 řádek - číslo úlohy 1.

    Na konci experimentů zÁVĚRY:

    1. Elektrický proud prochází cívkou, cívka se stává magnetem;

    2. Mognický účinek cívky lze posílit nebo uvolnit:
    a. Změnou počtu otáček cívky;

    b. S aktuální pevností procházející cívkou;

    v.Vagovaya uvnitř cívky železa nebo ocelového jádra.

    Samostatný přípravek, sebeúctu.

    1. Testování vstupu.Hra "Pokračovat v nabídce."

    1.__________________________

    2.__________________________

    3.__________________________

    4.__________________________

    5.__________________________

    6.__________________________

    7.__________________________

    8.__________________________

    9.__________________________

    10._________________________

    2. Laboratorní práce číslo 8 "Montáž elektromagnetu a testování jeho akce"

    Účel práce: Sbírejte _______________ z hotových částí a zkušeností, zkontrolujte, z nichž závisí na _____________.

    Přístroje a materiály: galvanický prvek, zadržení, klíč, spojovací vodiče, kompas, díly pro sestavu elektromagnetu.

    Pokrok.

    Číslo úkolu 1.

    Úkol číslo 2.

    Číslo úlohy 3.

    Prohlášení

    naprosto souhlasím

    Částečně souhlasí

    Částečně nesouhlasit

    Plně nesouhlasím

    Na lekci jsem si koupil mnoho nových informací.

    Cítil jsem se pohodlně

    Informace přijaté v lekci, přijít v ruce v budoucnu

    Dostal jsem odpovědi na všechny mé otázky o lekci.

    Určitě sdílím informace se svými přáteli.

    Líbilo se vám článek? Sdílej to
    Horní